MEDVISIT

arba šildymas moksa

Kas tai yra?

Šildymas moksa (moksibustija, moksaterapija) yra vienas iš pačių seniausių senovės Kinijos gydymo metodų. Moksa gaminama iš augalų: kiečių, pelynų (Artemisia sp.). Degdama moksos žvakė išskiria aukštą 600-900 laipsnių temperatūrą, todėl šiluma yra pajėgi giliai įsiskverbti į žmogaus kūną.

Gydymo moksa poveikis:

  • Didina žmogaus šilumos kiekį, vitališkumą, kūrybiškumą.
  • Moksa išlaisvina tai, kas kieta ir paverčia lanksčiu. Tai, kas užsistovėję – padaro judančiu.
  • Moksa veikia į tą vietą, kur užsistovi energija ir ji pradeda tekėti laisvai ir sklandžiai. Pvz.: kelio sąnario sustingimas ir pan.

„Moksibustija“ arba šildyma „Moksa rekomenduojama:

Moksibustija taikoma esant įvairaus tipo depresijoms, miego sutrikimams, nugaros ir stuburo skausmams, radikulopatijai, polineuropatijai, osteochondrozei, periferinės nervų sistemos, judamojo atramos aparato uždegiminėms ir degeneracinėms ligoms, periferinės kraujotakos sutrikimams ir traumoms,  sąnarių artrozei, raiščių patempimui, kvėpavimo takų ir peršalimo ligoms,  bronchinei astmai bei kitiems susirgimams. Tinkama suaugusiems ir vaikams.

Siekiant didesnio poveikio, šildymas moksa dažnai derinamas ir atliekamas kartu su kitomis senovės Kinijos gydymo technikomis, ypač akupresūra (akupunktūra).

moksa-kinu-masazas-sildymas-1-1024x900.jpg