MEDVISIT

Sutvirtinkite kūną su kineziterapija

Pastaruoju metu kineziterapija sparčiai populiarėja, tačiau dauguma žmonių vis dar nesuvokia itin plačių šios srities taikymo galimybių. Plačiąja prasme, kineziterapija apima holistinį požiūrį į kūno judesių ar funkcijų atkūrimą po traumų, ligų bei įvairių sutrikimų. Taikant kineziterapiją galima sumažinti patiriamus skausmus, atkurti pažeistas funkcijas bei apsaugoti nuo galimų susirgimų. Pristatome keletą galbūt negirdėtų faktų apie kineziterapiją:

  • Jos gydymo galimybės yra žymiai platesnės nei galite pamanyti.

Jei gatvės praeivių paklaustumėme apie kineziterapiją, dažniausiai išgirstume nuomonę, kad šios srities klinikoje dažniausiai apsilanko pacientai, kuriems reikalingi masažai arba reabilitacija po traumų sporto metu ar kasdieniame gyvenime. Tačiau dauguma mūsų tikriausiai nesupranta, kad gydymas judesiu apima itin platų spektrą sutrikimų, nebūtinai susijusių su reabilitacija.
Kineziterapija labai dažnai taikoma siekiant gydyti lėtinius nugaros, sąnarių ar minkštųjų audinių skausmus, širdies ir kraujagyslių sistemos bei kvėpavimo ligas, taip pat siekiant atkurti ar kompensuoti sutrikusias funkcijas esant neurologiniams susirgimams.

  • Svarbi kineziterapinio gydymo dalis – namų darbai.

Dauguma mūsų, baigę mokslus apsidžiaugėme, kad namų darbų atlikimas daugiau mūsų nebekankins, tačiau patekę pas kineziterapeutą jų neišvengsite. Mokytojai mokykloje sakydavo, kad norint gauti puikų pažymį privaloma atlikti namų darbus. Kineziterapeutas jūsų prašys to paties, kadangi jo paskirtų namų darbų atlikimas turės nemažai teigiamos įtakos rezultatų pasiekimui. Kitaip tariant, jeigu jūs klinikoje lankotės norėdami atsigauti po traumos ir grįžti į sportą ar mėgstamą veiklą, tuomet namų darbų atlikimas yra neišvengiamas.

  • Kineziterapija yra susijusi su sportu.

Plintant fitneso ir sporto klubų bumui žmonės dailinti savo kūno linijas paskiria ten dirbančiam treneriui/instruktoriui ar netgi pasiduoda nuotolinių (online) treniruočių pagundai, tačiau neįvertinus kūno raumenų jėgos, amplitudžių, galimų disbalansų, treniruotės sporto klubuose gali tapti artėjančių traumų ar skausmų priežastimi. Atlikęs ištyrimą, kineziterapeutas paskiria pratimų programą, kuria sėkmingai lavinama raumenų jėga bei ištvermė. Dauguma profesionalių atletų savo komandoje turi kvalifikuotą kineziterapeutą, kuris dažnai užima ir fizinio pasirengimo trenerio darbą. Kineziterapija apima ne tik traumų ar skausmų gydymą, bet ir taisyklingą kūno stiprinimą.

  • Kineziterapijos teorijos pradžia siejama su Hipokratu.

Manoma, kad 5-am amžiui prieš Kristų medicinos tėvu vadinamas Hipokratas buvo vienas iš pirmųjų praktikų, nurodžiusių teigiamą masažo, pratimų bei hidroterapijos (vandens terapijos) poveikį žmogaus sveikatai. Jau daugiau kaip prieš du tūkstantmečius įvairios gydymo judesiu formos buvo taikomos ligonių gydyme.

Kviečiame registruotis konsultacijai pas mūsų klinikos specialistus, kurie sieks užtikrinti norimus pasiekti Jūsų rezultatus.

Kineziterapeutas Daumantas Jurgis Petrovas
MEDVISIT